ثبت قرارداد

پشتیبانی شبکه

نمونه قرارداد پشتیبانی شبکه و کامپیوتر بین شرکت هایی که کار خود را به کمک شبکه های کامپیوتری انجام می دهند و شرکت های خدمات شبکه منعقد می شود. نیاز به یک شبکه ی دارای کارایی بالا در ادارات و دفاتر کاری و حتی برخی اوقات برای کسانی که در خانه کار می کنند و چندین زیر شبکه به صورت دورکار دارند، احساس می شود. دسترسی به تکنولوژی های روز دنیا سبب شده تا امروزه اکثر کسب و کارها وابسته به کامپیوتر و اینترنت باشد. می توان گفت تقریباً کسب و کارهایی که به روش سنتی انجام می گیرند در حال منسوخ شدن هستند. از این رو شبکه و کامپیوتر به جز جدایی ناپذیر زندگی کاری است.

مزیت پشتیبانی شبکه و کامپیوتر :

امروزه اطلاعاتی که برای انجام کارها در شرکت ها مورد استفاده قرار می گیرد مانند روش های قدیمی و منسوخ شده به صورت دستی و در قالب کاغذ به دیگر کارمندان ارائه نمی شود و این عامل باعث شده تا حجم دفاتر و کاغذ در ادارات و شرکت ها به مقدار زیادی کاهش پیدا کند. این اطلاعات به صورتی دیگر در شرکت ها دست به دست می شود و شبکه و کامپیوتر این کار را انجام می دهند. پشتیبانی شبکه و کامپیوتر برای درست انجام شدن این فرآیند مورد نیاز هستند.
ممکن است در یک اداره رفت و آمد داشته باشید و تعدادی از کارمندان بدون این که مدارک شما را تحویل دهند به همکار دیگرشان ارجاع تان می دهند. این افراد بر روی سیستم های خود روال کاری را انجام می دهند و بدین صورت سبب می شوند هم کارها سریع تر انجام شود و هم مشکلاتی مانند گم شدن مدارک و اطلاعات به وجود نیاید.
این شبکه کامپیوتری به کمک افراد متخصص طراحی می شود و پس از انجام تست و کار کردن درست آن ها نرم افزارهای مورد نیاز نیز نصب می شود و وظایف هر کارمند نیز برای آن ها شرح داده می شود تا بتوانند بهتر و راحت تر کار کنند. از این رو پشتیبانی شبکه و کامپیوتر یک خدمت نوین است که عمر زیادی از آن نمی گذرد ولی به شدت مورد نیاز در اکثر شرکت ها و ادارات دولتی و غیر دولتی است.

 چگونگی قرارداد پشتیبانی شبکه :

حال برای این که متخصصان حوزه پشتیبانی شبکه و کامپیوتر با شرکت هایی که نیازمند تخصص آن ها هستند کار کنند یک سری قراردادها مابین دو طرف منعقد می شود. در  نمونه قرارداد پشتیبانی شبکه و کامپیوتر مانند هر قرارداد دیگری تعهدات طرفین به صورت کاملا شفاف باید ذکر شود تا در حین انجام کار و همکاری که با هم دارند مشکلی به وجود نیاید. از این رو هنگام عقد قرارداد باید یک سری نکات به طور دقیق رعایت شود.

  • مدت زمان که برای همکاری مورد نیاز است و طبق توافق طرفین می باشد با تمام تبصره هایی که می تواند شامل تمدید یا لغو آن شود باید در قرارداد ذکر شود. معمولاً قراردادها به صورت ماهیانه، سالیانه یا دوره ای تدوین می شوند و طی آن پشتیبان شبکه باید در زمان تعیین شده به صورت حضورییا غیرحضوری کار پشتیبانی شبکه و کامپیوتر را به انجام برساند.

  • مبلغی که برای قرارداد در نظر گرفته می شود بر اساس تعرفه های معمول برآورد می شود. اگر قرارداد به صورت مدت دار باشد معمولاً هزینه به صورت حقوق ماهیانه تعیین می شود؛اما در برخی مواقع فرد به صورت پیمانی کنترل یک بخش را به صورت دائم بر عهده می گیرد که در این موارد نیز می توان هزینه را اقساطی یا به صورت یک مرحله ای به حساب شرکت خدمات پشتیبانی یا فرد ارائه دهنده ی خدمت واریز کرد.

  • شرح وظایف پشتیبان شبکه و کامپیوتر باید به صورت کاملا دقیق در این قرارداد مشخص شود تا در زمان همکاری نیازی به ایجاد تنش برای انجام خدمات وجود نداشته باشد.

قرارداد بر اساس بسیاری از فاکتورها که ممکن است هر مجری و کارفرما در نظر داشته باشند و با توافق هم تدوین می شود. معمولاً برای خساراتی که ممکن است در اثر کاهلی یا عدم حضور مجری در صورت نیاز ایجاد شود نیز تدابیری در این قراردادها اندیشیده می شود و کارفرما نیز باید طبق قرارداد در زمان معین هزینه و حقوق پشتیبان شبکه را واریز نماید.
به طور معمول برای کارهایی مانند تعمیرات شبکه و مواردی از این قبیل که ممکن است برخی اوقات پیش آید و شرکت دریافت خدمات نماید، نیازی به عقد قرارداد نیست و در هر مرحله به صورت آنی و در همان زمان انجام کار پرداخت می شود قرارداد پشتیبانی شبکه و کامپیوتر معمولاً برای خدمات مدت دار نوشته می شود.
بدون شک داشتن یک قرارداد محکم برای ادامه ی همکاری بسیار بهتر است تا دو طرف بدانند که چه تعهداتی دارند و در قبال تعهدات خود چه انتظاراتی از آن ها می رود. در این صورت در مواقع لزوم می توان بر این اساس تذکرهای لازم را هم به مجری یا کارفرما داد. نمونه هایی از این قراردادها را در سایت های مختلف می توانید مشاهده کنید.

قرارداد گروه فور اس

دریافت نمونه قرارداد